. Маркування вантажів | Знаки і правила маркування вантажів | Dolphin Cargo

Маркування вантажів використовується для позначення характеристик продукції, що перевозиться, основних нюансів поводження з нею, транспортування, зберігання і розвантаження. Якщо упаковка не містить відповідне маркування, компанія-перевізник не несе відповідальності за можливі наслідки: втрату товарного вигляду, псування і т. д.

знаки маркування вантажів

Щоб доставка здійснювалася належним чином, необхідно наносити спеціальні розпізнавальні знаки, що спрощує процес транспортування. У цій статті ми вас познайомимо із загальними поняттями маркувань при перевезенні.

Загальні правила при маркуванні

У міжнародних вантажоперевезеннях керуються встановленими правилами, які дозволяють визначити властивості вантажу, його небезпечність, фірму, що його відправляє, вантажоодержувача, специфіку поводження з товаром при завантажуванні, розвантажуванні (перевантаженні), які умови потрібні для правильного зберігання.

Основні написи

Стандартні маркувальні відомості:

  • Відмітки про вантажоодержувача.
  • Знаки маркування вантажів включають назву кінцевого місця призначення. Ці відомості вказуються і в разі перевантаження.
  • Скільки місць в партії займає товар, порядковий номер місця в середині товарної партії. Ці показники вказуються при перевезенні: різнопланової продукції в однаковій тарі; при транспортуванні вантажу одного і того ж типу в різних контейнерах; коли за один раз перевозяться дрібні партії різної продукції.

Додаткові написи

  • Найменування відправника вантажу.
  • Дані про відправний пункт.
  • Відмітки компаній-перевізників.

Інформаційні знаки

Такі позначки використовують для розпізнавання параметрів:

  • Маса брутто і нетто вантажного місця (позначається в кг). Замість нетто можна позначати число товару в штуках, можна не маркувати масу або чисельність в одиницях, якщо ця інформація надана в транспортному маркуванні вантажів.
  • Габарити вантажного місця в сантиметрах (показники довжини, ширини або діаметра і висоти). Подібні параметри дозволяється не вказувати, якщо габарити не перевищують один метр при перевезенні відкритим транспортним засобом; 1,2 метра – при доставці критим складом; 0,7 метра – в разі авіадоставки.

Маніпуляційні знаки

Це спеціальне позначення продукції, що вказує на те, як потрібно поводитися з вантажем, щоб не порушити його товарний вигляд і якість.

призначення маркування вантажів

Подібні позначки визначають умови зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження. Ними керуються всі учасники вантажоперевезень: складський оператор, водій, вантажник, одержувач і ін. Малюнок, назва, номер кожного маніпуляційного знака регламентується ГОСТом і встановлені міжнародними стандартами.

Маркування небезпечних вантажів

Всесвітні правила маркування вантажів регламентують використання попереджувальних знаків при транспортуванні хімічних, вибухонебезпечних та інших речовин і поширюються на перевезення як всередині країни, так і за її межами.

Основний символ, що попереджає про небезпеку – маркування у формі ромба. Червона фігура позначає вибухові речовини та речовини, які моментально запалюються. Якщо перевозиться тверда пожежонебезпечна продукція – на ромб потрібно нанести смуги червоного і білого кольору.

Зеленим відтінком відзначаються нетоксичні гази, синім – якщо вантаж виділяє горючі гази при взаємодії з водою, речовини, що окислюються, позначаються жовтим. Вимога до транспортування епідемічних і токсичних вантажів – біле маркування.

Існують цифрові коди, що позначають небезпечний вантаж. Призначення маркування вантажів дозволяє митникам, пожежникам, морській поліції та іншим службам визначати ступінь його небезпеки.

Штрих коди

Штрихове кодування продукції не є обов’язковим при пакуванні, однак таке маркування зручне і його часто наносять вантажовідправники. Штрих-код відповідає 14 цифрам, які не потрібно запам’ятовувати. Кожна цифра вказує на певні параметри вантажу: код виробника, код товару, код країни. Основною зручністю є висока швидкість зчитування умовних знаків. Що це дає: надійний захист від фальсифікатів, оперативний облік і т. д.

Якісні логістичні послуги від Dolphin Cargo за помірною ціною

Потрібна доставка вантажів з Китаю оптовими партіями? Наша транспортна компанія протягом багатьох років займається перевезеннями різних типів товарів, пропонуючи клієнтам оптимальні маршрути, що дозволяє формувати вигідні цінові пропозиції. Dolphin Cargo надає повний цикл доставки максимально швидко і без посередників завдяки наявності власного транспорту. Дізнайтеся попередню вартість перевезення, заповнивши онлайн форму на нашому сайті, замовивши дзвінок від менеджера або за допомогою чату.

Курс на 02.07.2022

1 USD = CNY
Ми в соцмережах
@DOLPHIN_CARGO DOLPHIN CARGO
Особистий кабінет
Особистий кабінет