. Що таке рефрижераторні перевезення? | Компанія Dolphin Cargo

Вантажоперевезення швидкопсувного товару – непростий і відповідальний процес. Вибирати автотранспортну компанію, що надає послуги доставки продуктів слід серйозно, адже від правильності організації транспортування залежить безпека продукції. Перевізник Dolphin Cargo детально розповість про правила та особливості рефрижераторних вантажоперевезень.

Які вантажі перевозять рефрижераторами

Швидкопсувні вантажі – окрема категорія товару, при доставці якого слід дотримуватися встановлених параметрів температурних режимів, вологості, санітарно-гігієнічні норми. При недотриманні цих правил якість продукції може псуватися, що особливо слід враховувати при вантажоперевезеннях на далекі відстані (між областями, містами, країнами).

За допомогою автомобільних холодильних установок перевозяться різні продовольчі товари (молочна продукція, свіжі квіти, овочі і т.д.). Умови їх зберігання включають певний режим.

рефрижераторне перевезення

Для рефрижераторного перевезення транспортні компанії використовують теплоізоляційний транспорт. Його оснащеність повинна передбачати підтримку внутрішнього мікроклімату. Існують вантажівки, де передбачена можливість регулювання рівня вологості повітря.

Для автотранспортування продукції, яка швидко псується, необхідна спеціальна документація. Крім товарно-транспортної накладної і маршрутного листа, перевізник повинен мати: медкнижку водія, документ про контрольну перевірку рівня вологості і температури всередині контейнера, сертифікат якості продуктів та інше.

Класифікація за видом продукції

Рефрижераторні контейнерні перевезення класифікують за типом товарів, що транспортуються на:

 • Тваринні продукти (риба, м’ясо свіже і копчене, морепродукти, яйця).
 • Продукти харчування рослинного походження (овочі, цитрусові, ягоди).
 • Продукти переробки. До цієї групи відносять ковбасну, сирну, молочну, кисломолочну продукцію, м’ясні вироби, заморожені овочі, ягоди.
 • Свіжозрізані квіти, різні рослини.
 • Препарати медичного призначення: ліки, препарати для вакцинації і т. п.

Перераховані вище категорії відноситься до швидкопсувних.

перевезення швидкопсувних вантажів

Існують і інші товари, доставка яких вимагає дотримання конкретної t°C, наприклад алкоголь, мінеральна вода, газовані напої.

Класифікація за умовами перевезення

Перевезення швидкопсувних вантажів різних підвидів має на увазі доставку товару з дотриманням необхідного режиму t°. Для різних товарних груп показники можуть відрізнятися, залежно від властивостей продукції. Класифікація умов заморозки:

 • В глибокому замороженні. У холодильнику встановлюється t°C не вище -6 градусів.
 • Охолоджені. Режим коливається в діапазоні від -5 до-1C.
 • Охолоджувальні. Температура 0 – 15 С.
 • Перевезення вантажів рефрижераторами вентильованих продуктів. В цьому випадку не потрібні конкретні показники вологості і t°, проте потрібна посилена вентиляція контейнера.

Особливості перевезення швидкопсувних вантажів

Для автодоставки подібних товарів використовують ізотермічні і рефрижераторні вантажні автомобілі з вантажопідйомністю 1,5-25 тонн. Щоб якісні характеристики і вид продукції не псувався, при транспортуванні слід дотримуватися ряду правил.

Правила перевезення

 • Дотримання транспортом необхідних параметрів всередині кузова, при яких продукти не псуються.
 • Якщо здійснюються рефрижераторні перевезення швидкопсувних товарів декількох видів, потрібно, щоб допускалося товарне сусідство таких продуктів. Наприклад, молоко і копченості не можна перевозити в одному контейнері, так як останні мають специфічний запах.
 • Можна транспортувати одночасно продукти, що мають схожий t° режим.
 • Оптимальний рівень вологи – не менше 75-80%.
 • Плодові і овочі рекомендується перевозити в темному кузові, так як при попаданні світла відбувається перезрівання.
 • Дотримання вентиляційного режиму – обов’язкова умова при перевезенні вантажів в рефрижераторних контейнерах.
 • Автоперевезення яєць вимагає особливого підходу. Потрібна якісна упаковка, не можна, щоб повітря застоювалося.
 • Тваринне масло можна транспортувати в бочках, коробах. Головне – потрібний температурний режим.
 • Риба і м’ясо можуть перевозитися як охолодженими, так і замороженими.

Спецтранспорт для міжнародного перевезення продуктів харчування

Якщо ви шукайте надійного перевізника, який здійснить доставку вантажу з дотриманням всіх правил – зверніться в Dolphin Cargo. Налагоджені зв’язки з постачальниками, багаторічний досвід роботи і професіоналізм, власний транспорт – все це дозволяє пропонувати замовнику розумні ціни на автомобільні, авіа і морські контейнерні перевезення.

Курс на 02.07.2022

1 USD = CNY
Ми в соцмережах
@DOLPHIN_CARGO DOLPHIN CARGO
Особистий кабінет
Особистий кабінет